Sesja Noworodkowa

Fotograf Noworodkowy
Strona główna » Sesja Noworodkowa

Fotograf Noworodkowy Bełchatów Sesja Noworodkowa Łódź

Zdjęcia Noworodkowe

są najpiękniejszym prezentem

Nowe życie jest cudem. Nasze dzieci już zawsze będą dla nas dziećmi, jednak te pierwsze wspólne momenty są najbardziej magiczne i niezapomniane. Fotografią noworodkową zajmuje się każdego dnia, jest to mój sposób na życie i moja pasja. Wiedzę, którą zdobyłam poprzez praktykę, różnego rodzaju szkolenia, warsztaty i doświadczenie gwarantuje, że doskonale wiem gdzie leży granica bezpiecznej sesji fotograficznej dla Waszego maluszka.

Oceniają mnie

Kiedy najlepiej wykonać sesję nowordkową?

Taką sesję wykonuje się w pierwszych dniach życia maluszka od 4 do 15 dnia.

Sesja trwa od 2 do 4 godzin ale w praktyce są to przeważnie dwie godziny. Podczas sesji maluszek ma 2, 3 stylizacje, które udostępniam ja, dotyczy to również kocyków, koszyczków i dodatków do sesji. Sesja odbywa się w pomieszczeniu odpowiednio dogrzanym, czystym i przytulnym. Aby zapewnić pełen komfort dla mamy i dziecka, nie spieszymy się. Zdjęcia robię w rytmie, który nadaje maluszek, dlatego jest czas na karmienie, przytulenie do mamy, czy zmianę pieluszki. Na sesje zapraszam rodziców i ich pociechy, aby powstały również magiczne ujęcia wspólne, całej rodziny, dlatego najlepiej ubrać się w neutralne kolory bez wzorów.

Co otrzymasz z sesji?

Z sesji noworodkowej otrzymujesz 10 magiczny zdjęć w formie galerii online oraz odbitki w ozdobnym opakowaniu.

Na sesję należy umówić się odpowiednio wcześniej, aby zmieścić się w tych kilkunastu dniach życia dziecka.

Cennik

Dodatkowe

Pytania o sesje noworodkową

Do jakiego wieku wykonuje się sesje noworodkowe?

Sesje noworodkowe wykonuje się od 5 do 15 dnia życia dziecka. Maluszek w tym czasie przesypia większość dnia i pamięta jeszcze życie w brzuszku mamy, dlatego łatwo się go pozycjonuje i nie jest to w żaden sposób uciążliwe dla dziecka. Całą sesje smacznie przesypia pod czujnym okiem mamy. Podczas sesji panuje atmosfera bezpieczeństwa, ciepła i radości.

Jak przygotować się na sesję noworodkową?

W dniu sesji najlepiej nie planować dodatkowych spraw do załatwienia. Dobrze, jeśli maluszek nie śpi przed zdjęciami i jest najedzony, ponieważ często zaraz po przyjeździe smacznie zasypia a ja mogę zabrać się do robienia cudownych zdjęć. Jeśli dziecko karmione jest mleczkiem modyfikowanym, należy zabrać zarówno mleczko jak i butelkę. Ponadto należy mieć kocyk, pieluszkę tetrową, pampersy, oraz smoczek, jeśli dziecko używa.
Podczas sesji wykonuje ujęcia z rodzicami, dlatego proponuje ubrać się lekko w ubrania kolorystycznie naturalne, bez wzorów.

Dziecko często fotografowane jest na golaska, czy w studio panuje odpowiednia temperatura?

Podczas sesji panuje atmosfera korzystna przede wszystkim dla dziecka, ponieważ to ono dyktuje warunki, oraz to jak przebiegać będzie sesja. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego w studio po uprzednim wietrzeniu panuje temperatura 27-28 stopni. Studio jest zawsze czyste, po każdej sesji wymieniane są akcesoria z którymi dziecko ma kontakt a wszystkie ubranka i tła prane są w płynie hipoalergicznym, oraz prasowane.

Czy musze przygotować stylizacje dla maluszka?

Dbam o to aby moje studio zaopatrzone było we wszystko, czego Wasz skarb potrzebuje. Udostępniam na miejscu całą gamę akcesoriów i ubranek w różnych kolorach. Oczywiście jeśli rodzice chcą wykorzystać własne stylizacje, nie widzę problemu, po wcześniejszym kontakcie i uzgodnieniu szczegółów.

Kiedy rezerwować sesję noworodkową?

Należy skontaktować się ze mną, kiedy mama jest jeszcze w ciąży, najlepiej dwa miesiące przed planowanym porodem i wówczas dokonać rezerwacji terminu. Wiadomo, że termin porodu może się przesunąć, jednak nie stanowi to problemu, po prostu przesuniemy termin sesji noworodkowej, tak aby było jak najbardziej komfortowo dla mamy i dla dziecka.

Ile trwa sesja noworodkowa?

Na sesji maluszek dyktuje warunki, dlatego trudno jest dokładnie określić czas jej trwania. Sesja może trwać od 2-4 godzin. Najkrócej trwa robienie zdjęć, natomiast karmienie, przewijanie i usypianie maluszka, tak aby miał wszystko czego potrzebuje, zajmuje więcej czasu.

Kto uczestniczy w sesji zdjęciowej?

Na sesji powinien panować spokój i bezpieczeństwo, dlatego najlepiej jeśli w sesji uczestniczy jak najmniej osób. Najczęściej jestem ja, oraz rodzice małego skarba.

Czy taka sesja jest bezpieczna dla mojego dziecka?

Bezpieczeństwo dziecka jest na pierwszym miejscu. Zawsze jest przy nim mama, która czuwa i może zgłaszać swoje uwagi, czy zapytać po prostu. Sesja noworodkowa polega na wykorzystaniu predyspozycji dziecka w pierwszych dniach jego życia, do zrobienia jedynych w swoim rodzaju zdjęć. Dziecko pamięta jeszcze życie płodowe, dlatego można je odpowiednio pozycjonować podczas snu. Jeśli jakaś pozycja dziecku nie odpowiada, wówczas po prostu z niej rezygnujemy. Dziecko ma się czuć dobrze, ma mu być ciepło i przyjemnie.
Jestem mamą dwóch dziewczynek, dlatego wiem jak ważne są te kwestie dla rodziców. Zawsze należy pytać fotografa, czy przeszedł, szkolenie, lub rozmowę z położną w kwestii bezpiecznych pozycji dla noworodka.
Przed każdą sesją myje ręce oraz dezynfekuje je odpowiednim płynem, poza tym nie zakładam absolutnie żadnej biżuterii, moje paznokcie są krótkie i niepomalowane. Przed sesją nie używam perfum a jeśli jestem przeziębiona lub ktoś z moich domowników, wówczas odwołuje sesje.